AgroEKSPORT na RYNKI ARABSKIE

Warszawa

1 marzec 2018

Warszawa

12 kwiecień 2018

seminarium szkoleniowe:

AGRO EKSPORT
na RYNKI ARABSKIE

Wiedza - jakiej nie znajdą Państwo w internecie - zdobyta w trakcie wielu lat pracy na rynkach arabskich i z lokalnymi partnerami!

 

Szanowni Państwo!

Uzależnione krajów arabskich: Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej od importu żywności może stanowić wyjątkową szansę dla polskich producentów oraz eksporterów artykułów i produktów rolno - spożywczych oraz wyposażenia i technologii dla przemysłu przetwórczego.

W 2010 roku aż 70% całkowitego zapotrzebowania na żywność regionu pochodziło z importu. Prognozy przewidują, iż w 2020 roku będzie to już blisko 90%. Według ekspertów The Economist Intelligence Unit, w 2020 roku wartość importowanej żywności jedynie przez kraje Zatoki Perskiej (GCC) może wynieść nawet 53 miliardy dolarów. Jeśli analizy ekonomiczne się sprawdzą, będzie to ponad podwójny przyrost w przeciągu jedynie dekady, gdyż w 2010 roku wartość importowanych towarów żywieniowych do krajów GCC wynosiła 25 miliardów dolarów.

Wśród głównych czynników odpowiedzialnych za rozwój tej sytuacji wymienia się z jednej strony ograniczoną powierzchnię ziemi rolnej oraz zmniejszające się zasoby wodne, a z drugiej dynamiczny rozwój gospodarczy i szybki przyrost ludności oraz rozwój sektora turystycznego większości krajów arabskich.

Mając na uwadze powyższe oraz atuty polskich przetwórców i potencjał rozwoju eksportu produktów sektora rolno - spożywczego zapraszamy serdecznie na dedykowane branży seminarium szkoleniowe, które przybliży zagadnienie od strony praktycznej.

Zapraszamy na spotkanie z praktykami, którzy:

1. aktywnie i konsekwentnie od wielu lat rozwijają dobre relacje z lokalnymi partnerami z krajów arabskich, w tym Zatoki Perskiej  
2. posiadają nie tylko odpowiednie kontakty, ale również doświadczenie i wiedzę w zakresie warunków dostępu do poszczególnych rynków dla produktów rolno - spożywczych  
3. posiadają pełny obraz branży, jej potrzeb oraz możliwości i szans jakie wyłaniają się dla polskich producentów  
4. doradzą, jak WEJŚĆ na poszczególne rynki i w jakiej formie, aby pozyskać partnerów do wieloletniej współpracy!  

... zarezerwuj miejsce już dzisiaj! >>>

raport_gcc

 

W ramach pakietu seminarium szkoleniowego, jego Uczestnicy otrzymają autorską publikację

Sektor Rolno-Spożywczy ZATOKI PERSKIEJ 2015
Szansą dla Polskich Producentów

 

Ponadto, każda firma zostanie objęta programem wsparcia w poszukiwaniu potencjalnych kontrahentów z regionu Półwyspu Arabskiego oraz promocji na rynkach arabskich.

 

 

Program seminarium przewiduje poniższe zagadnienia:

10.00 - 16.00 sesja I
  • Branżowa analiza i struktura rynków Zatoki Perskiej oraz Afryki Północnej
  • Kierunki i strategie rozwoju
  • Zapotrzebowanie
  • Główni gracze
  • Weryfikacja i zasady współpracy z partnerem handlowym, agentem
  • Umowa handlowa - prawo a rzeczywistość
  • Warunki dostępu do poszczególnych rynków arabskich
  • Perspektywa wieloletniej współpracy - możliwości i preferowane formy
  • Uwarunkowania kulturowe i religijne, które w kontaktach i handlu ze stroną arabską odgrywają bardzo ważną
16.00 - 16.30 sesja II - Pytania i odpowiedzi

W trakcie pierwszej sesji ok. godz. 12.00 przewidziana jest przerwa na kawę (15 min.) oraz ok. 14.00 lunch (45 min.). Na zakończenie Uczestnicy spotkania otrzymają certyfikat ukończenia seminarium.

Główny prowadzący:

Anita Tatarczana - Właścicielka Agencji Marketingu i Promocji Eksportu AMPE, Współfundatorka Fundacji Inicjatywa Polsko Arabska "IN-PAR".

 

Od 2001 roku konsekwentnie zajmuje się rozwojem współpracy pomiędzy polskimi i arabskimi przedsiębiorcami wspierając obie strony i wskazując obszary wzajemnych interesów oraz doprowadzając do realizacji kontraktów.

 

kontakt:

tel.: 0048 507 240 529

tel.: 0048 608 674 198

e-mail: ampe@ampe.pl

nasze serwisy:

newsletter:

aby otrzymywać newsletter AMPE prosimy wpisać:

Subject:
adres e-mail: *
nazwę firmy:
Anti-spam: * 1 + 1 =